LC-18-1CH-X10 Controller
Rating: Bad Good
Your Review: Note: HTML is not translated!
LC-18-1CH-X10 Controller
The LC-18-1CH-X10 high current controller provides intensity control of high current LED lightings for machine vision applications. The controller consists of 1 channel with output up to 10A. There are 3 modes of operation provided to support different types of application.
| Specification | |
| Hardware | Weight : 688g |
| Dimension : 103 x 93 x 83.6 (mm) | |
| Power | Controller Supply Voltage : 24 VDC |
| Output Current : Max 10A / channel | |
| Lighting Input : 5V / 12V / 24V | |
| Lighting Output : 5V / 12V / 24V | |